...

XIX Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

Nagrody XV Rankingu Spółdzielni Mleczarskich przyznane!

 

Już po raz piętnasty od 2007 roku został przygotowany Ranking Spółdzielni Mleczarskich, który jest zestawieniem najlepszych mleczarni w Polsce. W Rankingu Spółdzielni Mleczarskich mogły uczestniczyć spółdzielnie mleczarskie oraz firmy zajmujące się przetwórstwem mleka.

Laureaci zostali wybrani spośród 60 podmiotów ocenianych z wielu perspektyw.  Pani Anna Gembicka – wiceminister rolnictwa – również w tym roku przewodziła Kapitule wybierającej najlepszych z najlepszych. W skład kapituły wchodzili Sekretarz stanu MRiRW Pan Lech Kołakowski, Pan Andrzej Pleszuk (Urząd Marszałkowski województwa podlaskiego), Pan Artur Puławski (biegły lustrator sektora mleczarskiego), Pani Dorota Śmigielska (analityk rynku mleka), Pani Agata Jakóbczyk – Zielińska Credit Agricole, Pani Karina Zawadzka, Pani Agnieszka Maliszewska (pierwsza wiceprzewodnicząca COGECA).

Polska branża mleczarska to wyjątkowa dziedzina gospodarki, która zdecydowanie wyróżnia się na tle innych krajów. Sektor mleczarski w naszym kraju wciąż się rozwija, a produkty z Polski są znane,  cenione na całym świecie i stale podbijają nowe rynki. Jako że nabiał stanowi bardzo ważny element diety, a zainteresowanie i wymagania klientów są coraz wyższe, konkurencyjność w branży mleczarskiej również wzrasta.

Zważywszy na wszystkie te kwestie, pozycja lidera w dziedzinie mleczarstwa jest bardzo prestiżowym wyróżnieniem, o które warto zawalczyć. Kapituła w tym roku przyznała nagrody w Kategorii Specjalnej – Lider Ekspansji oraz Innowacyjne ekologiczne opakowania, jak również dla Kobiety Biznesu, małych, średnich i dużych spółdzielni.

Nagrodę Kobiety Biznesu przyznano Pani Zofii Just (OSM Czarnków). Nagroda Menadżera Roku powędrowała do Pana Łukasza Kalinowskiego (OSM w Piątnicy). Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała nagrodę w Kategorii Specjalnej – Lider Ekspansjii, natomiast nagrodę „Innowacyjne ekologiczne opakowania” otrzymała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu.

Nagrodę w kategorii Małe spółdzielnie mleczarskie otrzymała Ciechanowska Spółdzielnia Mleczarska, wyróżnienie w kategorii Średnie spółdzielnie mleczarskie otrzymała Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu, nagrodę w kategorii Duże spółdzielnie mleczarskie otrzymała Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita. W kategorii Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) liderem okazała się Spółdzielnia Mleczarska SPOMLEK. W tym roku po raz drugi przyznano nagrodę w kategorii Przedsiębiorstwo zielonych rozwiązań, której laureatem jest Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu. Po raz pierwszy Postanowiono docenić przedsiębiorstwa w kategorii Działalność Badawczo-Rozwojowa. Pierwszym nagrodzonym w tej kategorii jest Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

XV Ranking Spółdzielni Mleczarskich sfinansowany był z Funduszu Promocji Mleka.